IndiepopMuziekRock

Gumbo Kings – All Night Long

(Nieuwste Hits) – De Nederlandse band Gumbo Kings kondigt hun langverwachte debuutalbum Hotel Belvédère aan. Dit album komt op 7 februari uit. Nu eerst is het tijd voor de single ‘All Night Long’.

Gumbo Kings debuutalbum Hotel Belvédère

Hotel Belvédère neemt je mee naar een fictief hotel ergens in het broeierige Miami van de jaren ’80. Frontman Boy Vielvoije omschrijft het als een plek waar melancholie en pure energie botsen. Het album ademt invloeden van grootheden als The Black Keys, Arctic Monkeys, Black Pumas en Nathaniel Rateliff, maar heeft een eigenzinnige twist. Veel nummers zijn doordrenkt van persoonlijke verhalen, waaronder de moeizame relatie met zijn vader. Niet bepaald lichte kost, maar verpakt in groovy tunes waar je je tanden in wilt zetten. “Het gaat om die momenten waarop je moet leren meedeinen met het leven, in plaats van ertegenin te gaan,” zegt Vielvoije.

Deze kings hebben soul

Gumbo Kings bestaat uit vijf doorgewinterde muzikanten: Boy Vielvoije (zang/mondharmonica), Jonne Venmans (basgitaar), Tim William van Ouwerkerk (gitaar), Thomas Hanenberg (toetsen) en Remon Hubert (drums). Ze hebben hun sporen al verdiend in de Nederlandse muziekscène, met samenwerkingen met artiesten als Caro Emerald, Lucas Hamming en Akwasi. De band mixt invloeden uit Rhythm ’n Blues, Soul en Amerikaanse zuidelijke tradities met moderne hiphopbeats en synths uit de jaren ’80.

Eerste single ‘All Night Long’

De eerste single ‘All Night Long’ geeft je alvast een voorproefje van wat je kunt verwachten. Denk aan stuwende gitaarlijnen, diepe basgrooves en synths die zo uit de jaren ’80 lijken te zijn geplukt. Een track die je recht de nacht in slingert, waar een mythisch figuur wacht om je nachtmerries een nieuwe dimensie te geven. Veel te persoonlijk? Voor Vielvoije in elk geval wel: “Dat figuur was voor mij vroeger mijn vader. Geen grap.”

Het album, dat op 7 februari verschijnt, is geproduceerd en gemixt door Simon Akkermans (bekend van C-Mon & Kipsky). Opnames vonden plaats in zowel de Rotterdamse Epic Rainbow Unicorn studio als de eigen French Quarter Studio in Haarlem.

Tijmen

Tijmen is de oprichter van de website Nieuwste Hits! Hij is een echte radio- en muziekman en was jaren lang te horen met zijn eigen radioprogramma Tijmen Only op verschillende radiostations. Hij is van alle muzikale markten thuis en deelt zijn smaak en ontdekkingen maar al te graag met jullie!

Geef een reactie

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.